تبلیغات
تلألو - سریالهای آینده شبکه های سیما
تلألو
تلویزیون،سینما و كمی عشق

آئیش، خطیبی و رامبد جوان هم میزبان «پژمان» شدند

مستأجران جدید آنتن، به تلویزیون اسباب کشی می کنند

 در حالی که تابستان 92 آخرین نفسهای خود را می کشد و با سپری شدن دهه پایانی شهریور ماه بزودی فصل پاییز فرا خواهد رسید، سریالهای روی آنتن نیز یا در آخرین بخشهای پخش خود و یا در نیمه راه هستند و یا همین روزها به اتمام خواهند رسید. بر همین اساس مجموعه های جدیدی آرام آرام آماده قرار گرفتن روی آنتن شبکه های سیما می شوند.

  سریالهای جدیدی که بزودی روی آنتن شبکه های تلویزیون خواهند رفت، عبارتند از «ماتادور» (فرهاد نجفی) در شبکه یک، «همه بچه های ما» (تاجبخش فنائیان) در شبکه دو، «پژمان» (سروش صحت) در شبکه سه و «زمانی برای عاشقی» (محمد حسین لطیفی) در شبکه تهران.

شبکه یک؛ «ماتادور»

شبکه یک از 26 مرداد امسال پخش سریال «نوشدارو» (جواد اردکانی) را آغاز کرده و به صورت پنج شب در هفته روی آنتن می برد که تاکنون بیش از نیمی از آن پخش شده است. این سریال اواخر ماه جاری به پایان می رسد و پس از آن سریال ماتادور به کارگردانی فرهاد نجفی به نمایش در می آید. ماتادور یک سریال پلیسی است که ویژه هفته ناجا تولید شده و در 13 قسمت پخش خواهد شد. پولاد کیمیایی، سام درخشانی، شقایق فراهانی، علیرام نورایی، لیندا کیانی، مجید واشقانی، تیرداد کیایی، روشا ضیغمی و پوریا پور سرخ در این سریال بازی داشته اند. ماتادور به نویسندگی آرش قادری قصه سفر یک مقام ارشد اروپایی به ایران است که گروهی تروریستی در صدد ترور او بر می آیند.

حاشیه ها

ـ ماتادور سکانسهای اکشن و جلوه های ویژه فراوان و چشمگیری دارد. کسانی که فیلم ویدئوئی «حرکت اول» فرهاد نجفی را دیده اند و با جنس کارهای او آشنا هستند، در این سریال می توانند از لحظات تعقیب و گریز و زد و خورد و تیراندازی لذت ببرند.

ـ احسان خواجه امیری دو ترانه برای سریال خوانده است که یکی از آنها به صورت کلیپ در اواسط سریال مورد استفاده قرار گرفته است.

ـ بخشهایی از این سریال چند هفته پیش دوباره تصویربرداری و چند سکانس هم به سریال اضافه شد.

ـ خواسته ها و انتظارات برخی از بازیگران اصلی مجموعه برای نحوه قرار گرفتن نامشان در تیتراژ جزو حاشیه های آن بود.

ـ مدیر شبکه یک در نشست روز گذشته خود با خبرنگاران از پخش قطعی این سریال از اول مهر به صورت هر شبی خبر داد و گفت پس از آن هم به ترتیب سریالهای «بچه های نسبتاً بد» (سیروس مقدم)، «عصر پاییزی» (اصغر نعیمی)، «گذر از رنجها» (فریدون حسن پور) و «معمای شاه» (محمدرضا ورزی) روی آنتن خواهند رفت.

ـ سریال ماتادور ابتدا قرار بود توسط علیرضا امینی کارگردانی شود. حتی با حامد بهداد نیز برای بازی در آن مذاکراتی صورت گرفت که درنهایت به دلیل عدم توافق درباره بودجه، این امر منتفی شد.

شبکه دو؛ همه بچه های ما

شبکه دو که این هفته پخش سریال «داوران» را به پایان می رساند، از هفته آینده دنباله سریال «رازهای میدسامر» را روی آنتن می فرستد. شبکه دو این سریال انگلیسی را به دلیل اپیزودیک بودن در مقاطعی قطع و سریالهای ایرانی جدید را پخش می کند و از هفته آینده نیز بینندگان این شبکه شاهد پخش آن خواهند بود تا پس از پایان آن در اوایل مهر، سریال همه بچههای ما به نویسندگی و كارگردانی تاجبخش فنائیان و تهیهكنندگی سید علیرضا سبط احمدی به پخش برسد. البته قبل از آن یك هفته شبكه دو تلهفیلمها یا احتمالاً مینی سریالی را با موضوع هفته نیروی انتظامی پخش خواهد كرد. این سریال در 28 قسمت 40 دقیقهای آماده شده و داستانهای تلخ اجتماعی را روایت میكند. ستاره اسكندری و امیر آقایی در این سریال نقش زوجی به نامهای فرزانه و امیر را بازی میكنند كه در آغاز سفر خود به شمال به همراه فرزندشان گرفتار سانحه تصادفی میشوند و در ادامه همین اتفاق ناگوار، زوج قصه را وارد زندگی افراد دیگری میكند. در طول این روایت نیز به زندگی كودكان كار و بیسرپرست پرداخته میشود. داستانهای این سریال اگرچه با حضور زوج اصلی پیوستگی با یكدیگر دارند، اما در هر قسمت با عنوانی مجزا ماجرای خاصی را شاهد خواهیم بود.

حاشیهها

 ـ صحنه تصادف این سریال به شدت تكان دهنده و تأثیرگذار درآمده و در طول مجموعه نیز شاهد لحظات تلخی ناشی از وضع ناگوار كودكان كار خواهیم بود.

ـ تصویربرداری این مجموعه به دلیل وسعت و تعدد لوكیشنها كمی بیش از اندازه به طول انجامید و در اواسط كار به دلیل كمبود بودجه متوقف هم شد، اما در نهایت تولید به سرانجام رسید. این سریال حدود 18 ماه تصویربرداری شد.

ـ جالب آنكه فنائیان كارگردان این سریال خود مدیركل نمایش سیما نیز هست.

شبكه سه؛ «پژمان»

گل سر سبد سریالهای پاییزی امسال تلویزیون بیشك متعلق به شبكه سه خواهد بود. این شبكه پس از مدتها سریال طنز «پژمان» را به كارگردانی سروش صحت و تهیهكنندگی محسن چگینی از اوایل مهرماه روی آنتن خواهد برد. سریالی كه فیلمنامه پیمان قاسمخانی و محراب قاسمخانی قطعاً یكی از ویژگیهای شاخص آن خواهد بود.

پژمان جمشیدی بازیكن سابق تیم ملی فوتبال و باشگاه پرسپولیس، در نخستین حضور پررنگ خود جلوی دوربین، نقش فوتبالیست ناموفقی را بازی میكند كه در آستانه ازدواج خود ناگزیر است تا با یك تیم فوتبال قرارداد امضاء كند؛ اما مشكل اینجاست كه او تیمی پیدا نمیكند و شرایط برای او به طرز مضحكی سخت میشود. سام درخشانی نیز نقش مدیربرنامهها و به اصطلاح ایجنت او را ایفا كرده است. بهاره رهنما، شقایق دهقان، هوشنگ حریرچیان، بیژن بنفشهخواه، ویدا جوان، غلامحسین لطفی، اردشیر كاظمی، رضا كریمی و... در این سریال بازی داشتهاند. این سریال كمدی در حدود 25 قسمت آماده پخش شده است.

حاشیهها

ـ پژمان جمشیدی پیش از این سریال، در مجموعه «ساختمان پزشكان» كار قبلی همین گروه نیز نقش كوتاهی را ایفا كرده بود. او نقش یكی از مراجعان مطب دكتر نیما افشار را داشت كه قصد داشت با پنهان كردن هویت خود وقت ملاقات بگیرد، اما خانم شیرزاد (شقایق دهقان) او را شناخته و باعث فرارش میشود!

ـ پیش از تصویربرداری قرار بود امیرحسین رستمی نقش پژمان و پوریا پورسرخ نیز نقش مدیر برنامههای او را بازی كند و توافقاتی نیز انجام شده بود كه منتفی شد.

ـ بخشهایی از سریال پژمان، سر صحنه سریال «دودكش» ـ كه امسال در ایام ماه رمضان روی آنتن شبكه یك رفت ـضبط شده است.  در این بخش پژمان برای قپی آمدن پیش نامزد خود (با بازی ویدا جوان) برای دیدار با دوستش راهی محل تصویربرداری سریال «دودكش» میشود و با عوامل سازنده آن چون محمدحسین لطیفی كارگردان و هومن برقنورد و بهنام تشكر دیدار میكنند.

ـ فرهاد آئیش، رامبد جوان، امیرحسین رستمی و اشكان خطیبی در این سریال در نقش خودشان حضور كوتاهی دارند. چهرههای فوتبالی چون حمید درخشان، بهروز رهبریفر، علی موسوی، محمد محمدی، آرش برهانی، حسین ماهینی و نیز در این سریال به نقش خود بازی دارند.

ـ كسانی كه بخشهایی از سریال پژمان را دیدهاند، از لحظات به شدت كمیك آن میگویند و اینكه مخاطبان را به خندههای بلند واخواهد داشت.

ـاین روزها مدیران شبكه سه مشغول بازبینی بخشهای مختلف این سریال هستند.

ـ ساخت موسیقی تیتراژ و خواندن ترانه این سریال را گروه دنگ شو به عهده داشتهاند.

ـ با پایان پژمان، قرار است سریال در حال تولید «آوای باران» ساخته حسین سهیلی زاده روی آنتن شبكه سه رود.

شبكه تهران؛ سریال «زمانی برای عاشقی»

شبكه تهران كه از 27 مرداد پخش سریال «اولین انتخاب» به كارگردانی مهدی صباغزاده را به صورت سه شب در هفته آغاز كرده است، تا اوایل آبان آن را روی آنتن خواهد داشت و سپس پخش مجموعه مناسبتی «زمانی برای عاشقی» به كارگردانی محمدحسین لطیفی را آغاز خواهد كرد. این مجموعه كه از «تكیه» به نام شعاری «زمانی برای عاشقی» تغییر كرد، در سكوت خبری به پیش تولید رسید و از هفته گذشته كلید خورده است. در این سریال 10 قسمتی بازیگرانی چون فرهاد قائمیان، علی اوسیوند، لیلا بلوكات، عنایت بخشی، كاظم هژیرآزاد، نفیسه روشن، زهرا سعیدی، ابوالفضل همراه، سعیده عرب و... بازی دارند و قرار است به مرور چند بازیگر دیگر نیز به این جمع اضافه شوند. این سریال كه در تهران تصویربرداری میشود، بر اساس فیلمنامهای از علیاكبر محلوجیان، نویسنده سریالهای «زیر تیغ»، «مثل هیچكس»، «پدر سالار»، «یه تیكه زمین» و... ساخته میشود و به مناسبات ایام محرم روی آنتن شبكه تهران خواهد رفت. داستان سریال درباره بازاری خوشنام و اهل خدایی به نام حاج مرتضی است كه پیش از این در كار تولید ابزار عزاداری عاشورا و پارچه نوشته بوده، ولی مدتهاست كه از این كار كنار كشیده تا اینكه بروز اتفاقی او را در دو راهی قرار میدهد.

حاشیه ها

ـ تهیهكنندگی این سریال را معصومه شاهینفرد بر عهده دارد كه چهره چندان شناخته شدهای نیست و خیلیها نسبت به حضور وی و افرادی چون او در عرصه تهیهكنندگی گلایه دارند. این در حالی است كه او پیش از این یك تلهفیلم به نام «بیگانه با خود» و برنامههای تركیبی شبكه تهران را تهیه كرده است.

ـ نویسنده این سریال درباره شباهت آن با دیگر نوشتههایش به مهر گفته است: شخصیتهای این سریال نیز دارای همان فرهنگ آدمهای زیر تیغ و پدرسالار هستند. افرادی که من خوب میشناسمشان. این سریال یک کار دلی است که ربطی به دغدغههای اجتماعی ندارد بلکه عاطفه درونی انسانها نسبت به اندیشهها و اعتقاداتشان است. مثلا خود من هر وقت سر خاک پدرم میروم و برمیگردم، آرامش دارم و همه چیز برایم آسانتر میشود. حسهای ظریفی که در این سریال نیز به آنها پرداخته شده است.
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 شهریور 1392 توسط هادی داداشی