تبلیغات
تلألو - نقد روز
تلألو
تلویزیون،سینما و كمی عشق

     

                تلویزیون یكپارچه علیه مهران مدیری!

 

                                                                                                                                 هادی داداشی

 

نه، این رشته سر دراز دارد! اگر كامران نجف زاده در بخش «صرفاً جهت اطلاع» خبر 20:30 پنجشنبه گذشته مهران مدیری را بابت وعده جایزه‌هایی كه در «قهوه تلخ» داد و به آنها عمل نكرد، سرزنش و هجو می‌كند، تردید نكنید كه دلش چندان برای مردمی كه از این ناحیه سر كار رفتند نسوخته است. یا اگر در گزارش تولیدی واحد مركزی خبر دیالوگ «من اشتباهی بودم» مدیری در «مرد هزار چهره» با طعنه علیه خود او استفاده می‌شود. همین‌طور وقتی صدا و سیما از پخش تیزرهای تبلیغاتی سریالهای ویدیویی مدیری سرباز می‌زند و به ارگان‌های مطبوعاتی‌اش هم سفارش می‌كند از پوشش آنها خودداری كنند. حتی همین اواخر وقتی هیچ نامی از آثار مدیری در میان تولیدات بخش سریال‌‌های طنز تلویزیونی جشنواره جام جم دیده نمی‌شود و مجید زین‌العابدین دبیر این بخش و مدیر تازه منصوب شبكه سه، تلویحاً دلیل آن را «عدم امكان برنده شدن ذكر می‌كند»!

البته مدیری پهلوان زمین خورده نیست كه دوستان صدا و سیمایی با این اعتماد به نفس به او لگد می‌زنند و ما نیز قصد قبح‌زدایی از بدقولی او و گروهش در جریان عمل نكردن به وعده‌های داده شده در «قهوه تلخ» را نداریم، اما هر عاقلی می‌تواند این نكته را درك كند كه مواجهه‌های اخیر رسانه ملی با عزیزدردانه و چهره محبوب روزهای قدیمش ریشه در كجا دارد . به ویژه حالا كه تلویزیون از حیث ساخت و نمایش آثار طنز ـ آن هم به قول معاون سیما «طنز فاخر» ـ روزهای خوشی را تجربه نمی‌كند. شاید این برخوردهای تخریبی حتی با توزیع سریال ویدیویی جدید مدیری، «ویلای من» در شبكه نمایش خانگی، شكل پررنگتری نیز به خود گرفته باشند. اما مردی كه در رأس آثاری چون «ساعت خوش»، «پاورچین»، «جایزه بزرگ»، «مرد هزار چهره»و... شماری از شیرین‌ترین خاطرات تلویزیونی ما را رقم زده، امروز در حالی مغضوب واقع شده كه بخش عمده‌ای از دلایل غیبت طولانی‌اش از روی آنتن، تقصیر خودش نیست. البته اگر هم قصور از سوی او بوده، تلویزیونی‌ها كمترین قدمی برای دلجویی از او و زمینه چینی برای بازگشتش برنداشتند تا دست كم با نتیجه آن در خروجی شبكه‌ها، مشغول پز دادن شوند.

مدیری بد یا خوب، امروز به هر دلیلی دستش از آنتن كوتاه شده و این رسم جوانمردی نیست كه تلویزیون با یكی از مهمترین مهره‌های دیروز خود، این طور با بی مهری و تمسخر رفتار كند. كمی قدرشناسی هم چیز بدی نیست!

 
نوشته شده در تاریخ جمعه 6 بهمن 1391 توسط هادی داداشی