تبلیغات
تلألو - پس از دو هفته تعطیلی ناگهانی، صورت گرفت:
تلألو
تلویزیون،سینما و كمی عشق

  

    بازگشت بی‌ سر و صدای «جم‌ تی‌وی»!

 

 

پخش شبكه تلویزیونی جم از سر گرفته شد.

در حالی كه پخش شبكه تلویزیونی ماهواره‌ای فارسی زبان جم از نیمه‌ شب شنبه 23 دی ماه گذشته بدون اطلاع‌رسانی قبلی و به طور ناگهانی قطع شده بود، بازگشت آن به ماهواره‌ هاتبرد نیز به شكلی بی سر و صدا صورت گرفت. این شبكه از پنجشنبه پنجم بهمن دوباره روی ماهواره قرار گرفت و شروع به تبلیغ سریال‌های حاشیه‌ساز خود از جمله «حریم سلطان» و «از بوسه تا عشق» كرد. البته هیچ توضیحی حتی به صورت زیرنویس روی تصاویر داده نشد كه دلایل غیبت بیش از دو هفته آن را روشن كند. جالب آنكه در پخش آنونس سریال‌های مذكور نیز مخاطبان تصاویر جدیدی با دوبله‌هایی در سطح كیفی خوب را شاهد و شنونده بودند؛ حال آنكه دوبلورهای زیرزمینی این سریال در ایران اواخر پاییز امسال دستگیر شدند.

شنیده می‌شد دفاتر این شبكه ماهواره‌ای در مالزی، بلافاصله پس از قطع پخش در هاتبرد تعطیل شده‌اند و از كارمندان نیز خواسته شده در محل كار خود حضور نیابند تا شرایط برای ادامه فعالیت مشخص شود.

نا گفته نماند سعید كریمی مدیر گروه شبكه‌های جم پاییز امسال در گفت‌وگو با رسانه ضد انقلاب رادیو فردا، در این باره گفته بود: «متأسفانه همه می‌دانیم عرب‌ها دهن‌بین هستند و زمانی كه پرو وایدر شبكه را واگذار كردیم، دیگر مایل به ادامه دادن با 10 كانال نبودیم و طبق تصمیم هیأت مدیره بنا بر این شد جم یك یا دو كانال بیشتر روی یاه‌ست نداشته باشد. در مورد جم‌ تی‌وی در هاتبرد هم باید بگویم كه شكایت نابحق و نابجای برخی شركت‌ها و فضای سیاسی كه رقبا برای ما درست كردند، باعث شد تا شركت هاتبرد حساس شده و البته ما به دنبال حل این مشكلات هستیم». جالب آنكه او شبكه «من و تو» را عامل اصلی مشكلات جم دانسته بود! حال آنكه در سایت شبكه مذكور و در پاسخ به سؤالی در همین رابطه، شبكه «من و تو» از چنین اتهامی كاملاً مبرا دانسته شده بود كه نشان از نوعی تناقض رفتاری دارد.

اما بازگشت جم و ادعای حل مشكلات این شبكه توسط مدیر آن در شرایطی صورت گرفته كه دو شبكه دیجیتال جم جای خود را به شبكه‌های دیگری داده‌اند.

مشكلات شبكه جم پس از آن حادتر شد كه گردانندگان آن نمایندگی ماهواره‌ای یاه‌ست را از دست دادند و این شركت اماراتی، از ادامه همكاری با مسؤولان این شبكه سر باز زد. اتفاقی كه موجب حذف پخش عمده‌ای از منابع درآمدی جم شد و امكان تأمین هزینه‌های آن را غیر ممكن ساخت. از سوی دیگر این اواخر مسؤولان شبكه‌های جم متهم به تبانی و همكار‌ی‌های پنهانی غیرقانونی و خلاف اخلاق با برخی شیخ‌نشین‌های عربی نیز شده بودند كه كار را برای آنان مشكل‌تر كرد. با این حال، قطعاً با بازگشت این شبكه فیلم و سریال به ماهواره، باید در انتظار حاشیه‌سازی‌ها و اخبار تازه‌ای از آن بود.

 
نوشته شده در تاریخ جمعه 6 بهمن 1391 توسط هادی داداشی